מצננים להשכרה

קל להתבלבל בין מצנן לבין מזגן הנייד, שניהם מכשירים שניתן לשנע ותפקידם לקרר את האויר. להלן ההבדלים העיקריים:

חלל פתוח- מצננים מיועדים לחללים פתוחים, בעוד המזגן הנייד מתאים לחלל סגור.
מצנן יתפקד גם בחלל סגור, אך לא באופן מיטבי שיורגש מאוד. בפעולתו הוא מערבל את האוויר בחלל הפתוח.

לחות- הבדל נוסף בין מצננים לבין המזגן הנייד תלוי במידת הלחות. המזגן הנייד מבוסס על גז מקרר, וחלק מפעילותו הוא מסלק את הלחות מן האוויר, מה שגורם לאויר המזגן להיות יבש. המצננים עובדים על טכנולוגיה שונה לחלוטין. מותקנות בו רפידות רטובות ולכן האויר שניפלט ממנו הוא לח. למעשה אם נשתמש בו באזורים מרכזיים בארץ בהן הלחות גבוהה ככל הנראה לא נהיה מרוצים.

חיסכון אנרגטי- למרות שהמזגנים נחשבים לחסכוניים מאוד באנרגיה, אז כאשר מדברים על מצננים, החיסכון גדול עוד יותר! הטכנלוגיה פשוטה הרבה יותר ומצריכה פחות “כוח” מהכשיר.

היתרונות הבולטים במצננים:

זולים הן מבחינת עלות ראשונית והן מבחינת תחזוקה ושימוש

פועלים על מים ובשל כך נחשבים לטובים יותר לשמירה על איכות הסביבה

קומפקטים וקלים לשינוע

מצננים ואיכות סביבה:

כולנו מודעים לחשיבות לשמור על סביבתינו והמגמה בשנים האחרונות היא לתת דגש בכל מה שמקיף אותנו ופולט גזים רעילים לאויר. המזגנים הניידים והנייחים עושים שימוש בגז על מנת לקרר ואילו מצננים עובדים על המשאב הטבעי והזול, מים. מצננים הם הדרך הטובה יותר לקרר ובו זמנית לא להזיק לכדור הארץ.

לסיכום, למרות ששניהם נועדו לקרר, הם מתאימים לאיזורים שונים בשל סוגיית הלחות באויר. המצנן מתאים יותר לאיזורים הרריים ומדברים שבהם הלחות נמוכה ואילו המזגן הנייד מתאים יותר לאיזורים בהם הלחות דחוסה באויר ומקשה ובעיקר לא נעימה. אנו בכל מקרה תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצועי מנוסה בתחום, לספר לו על הצרכים ולנסות למצוא את פיתרון הקירור המתאים עבורכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *